Szkolenia i warsztaty - 2018 ROK

Fundusze Europejskie Program Regionalny

W trakcie realizacji projektu ,,Srebrna sieć” w 2018 roku na terenie naszej Gminy od września do grudnia odbyły się po cztery spotkania seniorów i opiekunów faktycznych będących uczestnikami w/wym. Projektu, na które zostali dowożeni transportem zorganizowanym do świetlic w Kuleszewie, Bolesławicach i Sali GCPIK w Kobylnicy oraz po zakończeniu odwożeni do miejsca zamieszkania.

Szkolenia i warsztaty dla seniorów i opiekunów faktycznych prowadzili partnerzy społeczni: ,,Spectrum Research” Agnieszka Małecka - Jagła i Fundacja ,,Niesiemy pomoc”.

Podczas szkoleń i warsztatów uczestnicy projektu zdobywali wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej, pielęgnacji, asertywności, komunikacji i współpracy dwustronnej senior -opiekun faktyczny.

Na spotkaniu w miesiącu październiku seniorzy podpisywali pierwsze umowy z Polskim Centrum Opieki i odbierali telefony zdalnych usług opiekuńczych pilnie słuchając instrukcji użytkowania.

W miesiącu grudniu obie grupy niespodziewanie odwiedził Mikołaj, który przynosił w wielkim worku drobne prezenty i wręczał je indywidualnie każdemu uczestnikowi.

W czasie spotkań wszyscy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, wypić kawę i herbatę oraz nawiązywać nowe znajomości i wymieniać poglądy.


Drukuj  
Zamknij menu
Wróć na początek strony