Zajęcia socjoterapeutyczne w świetlicach wiejskich Gminy Kobylnica

Odsłony: 12

Gmina Kobylnica wspólnie z Fundacją Dobrowskaz zaprasza dzieci i młodzież do udziału w cyklu zajęć socjoterapeutycznych, które odbywać się będą w świetlicach wiejskich na terenie gminy. Do 10 grudnia 2026 roku w czternastu świetlicach (Kczewo, Kobylnica, Kuleszewo, Kruszyna, Kwakowo, Lubuń, Lulemino, Łosino, Płaszewo, Reblino, Sierakowo, Sycewice, Widzino i Wrząca) realizowany będzie projekt „Świetlice pełne pomysłów”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Dobrowskaz, a zadanie współfinansuje Gmina Kobylnica.


Projekt zakłada prowadzenie regularnych spotkań socjoterapeutycznych raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Łącznie odbędzie się około 2 464 godziny regularnych zajęć socjoterapeutycznych, integracyjnych i wychowawczych zajęć, w których weźmie udział młodzież szkolna – zarówno dzieci potrzebujące dodatkowego wsparcia emocjonalnego, jak i ci, którzy chcą rozwijać swoje pasje oraz nabywać nowe umiejętności. W okresie wakacyjnym część działań realizowana będzie również w formie wyjazdów jednodniowych poza miejsce zamieszkania uczestników.
Program obejmuje między innymi:

Celem inicjatywy jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy, odreagowania napięć, budowania relacji i wzmacniania odporności psychicznej. Regularny udział w zajęciach ma pomóc dzieciom i młodzieży w rozwijaniu kompetencji społecznych, radzeniu sobie ze stresem oraz unikaniu zachowań ryzykownych. Projekt jest kontynuacją działań profilaktycznych Fundacji Dobrowskaz, która od lat wspiera młodych mieszkańców Gminy Kobylnica poprzez warsztaty, programy edukacyjne i inicjatywy integracyjne.

Harmonogram zajęć (raz w tygodniu):

  1. Świetlica wiejska we Wrzącej - piątek – 15.30-19.30,
  2. Świetlica wiejska w Sycewicach – poniedziałek – 16.00 – 20.00,
  3. Świetlica wiejska w Kczewie – poniedziałek – 15.30 – 19.30,
  4. Świetlica wiejska w Kuleszewie – wtorek – 15.30-19.30,
  5. Świetlica wiejska w Lubuniu – czwartek – 15.30 – 19.30,
  6. Świetlica wiejska w Luleminie – środa – 15.30 – 19.30,
  7. Świetlica wiejska w Kruszynie - wtorek – 15.30 – 19.30,
  8. Świetlica wiejska w Reblinie – czwartek – 15.30 – 19.30,
  9. Świetlica wiejska w Kwakowie – środa – 16.00 – 20.00,
  10. Świetlica w Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy – czwartek 15.30 – 19.30,
  11. Świetlica wiejska w Łosinie – piątek – 16.00 – 20.00,
  12. Świetlica wiejska w Widzinie – wtorek – 16.00 – 20.00,
  13. Świetlica wiejska w Sierakowie – poniedziałek – 16.00 – 20.00,
  14. Świetlica w Płaszewie – środa – 16.00 – 20.00.

Realizowane zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Gminy Kobylnica.

Drukuj