Program profilaktyki zakażeń HPV w Gminie Kobylnica na lata 2019-2022

Program realizowany jest na podstawie UCHWAŁY NR II/25/2018 RADY GMINY KOBYLNICA z dnia 29 listopada 2018 r. w sprawie przyjęcia gminnego programu zdrowotnego pn.: „Program profilaktyki zakażeń HPV w Gminie Kobylnica na lata 2019-2022”.

Celem programu jest zmniejszenie liczby zachorowań na raka szyjki macicy poprzez przeprowadzenie edukacji zdrowotnej oraz szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV w określonej populacji młodych mieszkanek Gminy Kobylnica (co wpłynie na poprawę zdrowia mieszkańców Gminy) oraz ukształtowanie właściwych nawyków higienicznych.

W ramach Programu Gmina Kobylnica zaplanowała przeprowadzenie szczepień zgodnie z procedurami medycznymi oraz przewidziała realizację działań profilaktycznych polegających na przeprowadzeniu akcji informacyjnej dotyczącej zakażenia wirusem HPV o zapobieganiu rakowi szyjki macicy oraz szczepienia dziewcząt w wieku 13 lat.

Realizatorem programu jest Salus Sp. z o.o. w Słupsku. Szczepienia wykonywane będą w Przychodni POZ SALUS w Siemianicach, ul. Rzemieślnicza 10.

W załączeniu:

  1. program_HPV.pdf

Drukuj