Bezpłatne badania diagnostyczne

Szanowni Państwo!
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia Janusza Korczaka w Słupsku Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pragnie poinformować Państwa, iż prowadzi Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny, który anonimowo i bezpłatnie wykonuje badania diagnostyczne w kierunku zakażenia wirusem HIV, HCV i kiły.
Badania te kierowane są do ogółu społeczeństwa, osób wszystkich płci i orientacji seksualnych. Badania wykrywające HIV i kiłę zalecane są głównie dla osób podejmujących aktywność seksualną. Lekarze ginekolodzy kierują ciężarne pacjentki dwukrotnie w czasie trwania ciąży na badanie w kierunku obecności wirusa HIV. Badanie HCV z kolei zalecane jest przede wszystkim dla osób, u których zachodzi podejrzenie, że mogły zostać zakażone wirusem zapalenia wątroby typu C, między innymi u pacjentów po zabiegach operacyjnych czy u osób, które zdecydowały się na wykonanie tatuażu, korzystających z zabiegów manikiur, pedikiur.

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny mieści się w Słupsku, ul. Hubalczyków 1, budynek H, na parterze. Czynny jest w każdą środę w godz. 15.30 – 18.30 oraz w pierwszą sobotę miesiąca w godz. 9.00-15.00.

Dodatkowo w listopadzie Punkt będzie czynny w okresie 27.11-01.12. w godzinach 15.30-18.30.
Plakat informacyjny dotyczący rodzaju badań i miejsca ich przeprowadzania


Drukuj