Spotkania Rad Seniorów

 EU logo

W dniu 13.07.2019r. przedstawiciele Rady Seniorów Gminy Kobylnica oraz beneficjenci projektu „Srebrna Sieć” na zaproszenie władz Gminy Damnica wzięli udział w spotkaniu Rad Seniorów oraz VI Damnickiej Biesiadzie Muzycznej Postrzyżyny w Strzyżynie. Przy dźwiękach znanych piosenek biesiadnych seniorzy mieli okazję porozmawiać o nurtujących ich na co dzień problemach oraz spotkać się z uczestnikami projektu „Srebrna Sieć” z innych gmin biorących w nim udział. W trakcie biesiady odbyły się występy lokalnych zespołów, miedzy innymi Kapeli z Gminy Damnica czy tez gościa specjalnego Kompani Męskiej z Kalinówki Kościelnej. Ustanowiony został rekord grających akordeonistów na terenie Gminy Damnica. Seniorzy z Gminy Potęgowo przygotowali dla wszystkich niespodziankę w formie krótkiego występu artystycznego.

 

grupa uczesniczek spotkania Rad Seniorów

grupa uczestniczek spotkania rad seniorów

grupa uczestniczek spotkania rad seniorów

sześć uczestniczek spotkania rad seniorów

uczestniczki przy stole podczas spotkania rad seniorów

uczestniczki spotkania rad seniorów


     W dniu 08.01.2020r. w gościńcu „Złoty Krąg” w Kobylnicy spotkali się przedstawiciele Rad Senioralnych z gmin uczestniczących w Projekcie „Srebrna Sieć”. Spotkanie to miało charakter podsumowujący drugi rok realizacji Projektu. Przedstawiciele Rad Senioralnych wzięli udział w szkoleniu z zakresu komunikacji i motywacji, które poprowadziła pani Agnieszka Wantoch – Rekowska. Seniorzy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i działaniami w ramach Rad Senioralnych.

     Dla uczestników spotkania przewidziano również niespodziankę w formie pokazu tańca w wykonaniu pani Malwiny Glozickiej i pana Marcina Lasoń, którzy zaprosili uczestników spotkania do wspólnej zabawy w rytmie salsy.

     Program „Srebrna Sieć” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020. Całkowity Koszt Projektu to 2 909 872,15 zł w tym wysokość dofinansowania wynosi 2 764 378,54 zł.

 

pary damsko - męskie tańczące salsę

 

uczestnicy spotkania rad seniorów siedzący przy stole

 

uczestnicy spotkania rad seniorów siedzący przy stole

 

 


Drukuj